کتاب من کامل نیستم ولی خوشبختم

در این نوشتار نگاهی به کتاب من کامل نیستم ولی خوشبختم نوشته ی آلیس دی دومار و آلیس لش کلی خواهیم داشت. این کتاب حول محور موضوع کمال گرایی و شخصیت وسواسی مجبور نگاشته شده است. در این کتاب یاد می گیریم که بدون این که کامل باشیم خوشبخت و خوشحال باشیم. مخصوصا این کتاب درباره ی زنانی که بسیار وسواس هستند نگاشته شده است و دیده شده که به درمان هم پاسخ می دهند.

هجوم مسئولیت ها و کتاب من کامل نیستم ولی خوشبختم

وقتی مسئولیت های زندگی بر ما هجوم می آورند، خیلی راحت و با داشتن یک نگاه مثبت می توانیم همچنان از زندگی مان رضایت داشته باشیم. من کامل نیستم ولی خوشبختم به ما یاد می دهد که محدودیت هایمان را به عنوان یک انسان بپذیریم و از خودمان انتظارات فرازمینی نداشته باشیم. یاد بگیریم که بایدهای سفت و سخت برای خود وضع نکنیم. اگر شما هم سخت گیری های خاصی در زندگی دارید و اگر آشپزخانه نامرتب باشد نمی توانید به خواب بروید، تاوصیه می کنیم که این کتاب ارزشمند را حتما مطالعه بفرمایید.

"<yoastmark

شادی مشروط؟

آیا فکر می کنید که حتما باید وزن تان را پایین بیاورید و یا والد بهتری باشید تا بتوانید شادی را تجربه کنید؟ آیا از خوردن کلوچه ی خانگی که مادرتان درست کرده امتناع می کنید در حتلی که آن را بسیار دوست دارید؟ آیا شادی و رضایت شما در زندگی به این وابسته است که حتما بتوانید تصمیمات بهتری بگیرید، ورزش بیشتری داشته باشید و یا استرستان کمتر شود و در محیط کا ارتقا بیابید؟ اگر این گونه است احتمالا با مشکل وسواس و کمال طلبی روبه رو هستید و نیازمند مطالعه در این زمینه و حتی کمک گرفتن از درمانگر می باشید.

خوبی کتاب من کامل نیستم ولی خوشبختم دراین نکته خلاصه می شود که مثال های فراوانی از زنانی آورده شده است که این مشکل مشابه را داشته اند و همین قضیه را برای مخاطب کتاب بسیار ملموس می سازد. شما خیلی زود می توانید نشانه ها و علائم کمال گرایی را در خود پیدا کنید و اگر لازم باشد نسبت به تغییر آن اقدام نمایید.

مثلا این که رژیم غذایی سختی را انتخاب کنیم و سعی کنیم با حالتی عذاب آور به آن پایبند بمانیم، نمونه ای از این رفتارهای وسواسی است. شما واقعا کامل نیستید ولی حدس بزنید چی؟ حتی نیاز ندارید که کامل باشید! خبر خوب این که می توانید با انتظارات غیرمعقول تان مواجه شوید و به مرور آن ها را کنار بگذارید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید