کتاب شفای کودک درون

کتاب شفای کودک درون یکی از آثار لوسیا کاپاچیونه است که در ایران توسط خانم گیتی خوشدل ترجمه شده است. این کتاب همان طور که از نامش پیداست به بررسی و بازیافتن کودک سرخورده ی درون می پردازد و از طریق تمرین هایی مانند نوشتن و نقاشی کردن نسبت به التیام کودک درون اقدام می کند. در درون هر یک از ما کودکی زندگی می کند که در این کتاب یاد می گیریم چگونه با او کنار بیاییم و موجبات آسایش او را فراهم کنیم.

کودک درون از دیدگاه کتاب شفای کودک درون

این بخش از ما همان بخشی است که احساسات را درک می کند و بازیگوش و شهودی و خلاق است. کودک معمولا در پشت نقاب بزرگسالانه ای که به چهره زده ایم مخفی شده است و کلید صمیمیت و موفقیت در روابط، سلامتی بدنی و روانی، درمان اعتیادها، خلاقیت و عقلانیت در دستان اوست. شفای کودک درون تنها منبعی است که به شما یاد می دهد چگونه تجاربی ارزشمند را با کودک درون تان داشته باشید.

کتاب شفای کودک درون
کتاب شفای کودک درون

شما بالاخره می توانید احساساتی را که او دارد به طور کامل درک کنید و احساس ناب شگفتی که مخصوص کودکان است را بازیابید. عمده ترین تمریناتی که قرار است در این کتاب انجام دهید، نوشتن و نقاشی کردن با دست غیرقالب است. مثلا اگر راست دست هستید، از شما خواسته می شود که با دست چپ تان اقدام به نقاشی کردن و نوشتن کنید. به این ترتیب کودک درون خود را نشان میدهد و از احساساتش با شما صحبت می کند.

با انجام این تمارین شما کودک آسیب دیده و کودک خشمگین درون تان را بیش تر از همیشه درک خواهید کرد و در آغوش خواهید گرفت. شما نهایتا کودک خلاق و جادویی درون تان را پیدا می کنید که به کمک او التیام خواهید یافت. اگر مشکلاتی در زندگی داشته اید که هنوز هم آثار منفی شان را حس می کنید، اگر احساس می کنید طرد شده اید یا شکست خورده اید، نه تنها می توانید کتاب شفای کودک درون را مطالعه کنید، بلکه می توانید از کمک های یک درمانگر بهره مند شوید.

خبر خوب

این است که همه ی ما می توانیم بهبودو التیام پیدا کنیم. خانم دکتر لوسیا کاپاچیونه در کتاب خوب خود یعنی شفای کودک درون به ما توضیح می دهد که چگونه با مسائل و مشکلاتی در زندگی شخصی مواجه بوده و به همین دلیل دچار بیماری وحشتناکی شده. پزشکان داروهای اشتباه برایش تجویز کرده بودند و حال و روزش تعریفی نداشت تا این که با درمانگرش ملاقات می کند و پس از بهبود یافتن این کتاب را می نویسد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید