معرفی روانشناس مورد تائید

195
معرفی روانشناس مورد تائید
معرفی روانشناس مورد تائید

معرفی روانشناس مورد تائید

وبسایت دکتر پویش به معرفی روانشناس مورد تائید می پردازد. در این وبسایت می توانید با بزرگان رشته ی روانشناسی در داخل ایران و در سطح بین المللی آشنا شوید. علم روانشناسی به مطالعه ی علمی ذهن و رفتار آدمی اطلاق می شود و این تعریفی است که انجمن روانشناسی آمریکا ارائه داده است.

روانشناسی دارای زیرشاخه های متعدد و فراوانی است مانند توسعه ی انسان، ورزشی، سلامتی، بالینی، فرآیندهای شناختی و رفتارهای اجتماعی. روانشناسی واقعا یک علم جدید است و بیشترین و مهم ترین پیش رفت های آن در 150 سال اخیر اتفاق افتاده اند. آیا نام روان شناسان بزرگ تاریخ مانند زیگموند فروید، آنا فروید، اریک اریکسون، مارتین سلیگمن و اروین دی یالوم را شنیده اید؟

این روان شناسان پایه های روان شناسی مدرن را ایجاد کردند اما می توان گفت تاریخچه ی این علم به یونان باستان و سال های 400 الی 500 پیش از میلاد مسیح برمی گردد. در آن زمان روان شناسی بیشتر با فلسفه آمیخته بود و معلمان بزرگی مانند سقراط وجود داشتند. سقراط تاثیر زیادی روی افلاطون داشت که او هم به نوبه ی خود در تعلیم و پرورش ارسطو سهیم بود. آن ها عادت داشتند درباره ی مفاهیمی مانند حافظه، اراده در برابر جبر، طبیعت دربرابر تربیت و … بحث و گفت و گو کنند.

معرفی روانشناس مورد تائید
معرفی روانشناس مورد تائید

در روان شناسی مدرن به این پرداخته شد که ساختار مغز انسان چیست و چگونه کار می کند. به کمک علم روانشناسی می توان اختلالاتی مانند ترس، وحشت، اضطراب، وسواس، خشم، افسردگی، پارانویا، اختلالات یادگیری و مسائل و معضلات افراد در ارتباط گرفتن با دیگران را حل کرد. پیدا کردن یک روانشناس مورد تائید از این جهت اهمیت دارد که به ما کمک می کند برای رسیدن به خودشناسی و تعالی شخصیتی مان بیشتر بکوشیم.

اهمیت معرفی روانشناس مورد تائید

آغاز روند روان درمانی با یک فرد غیرصاحب صلاحیت بسیار ریسکی و خطرناک است. همچنین با داشتن یک روانشناس مورد تائید می توان به بهبود روابط پرداخت. بسیاری از روابط را می توان با درمان طرفین پایدارتر کرد و از فروپاشی آن جلوگیری نمود. درمانگر خوب دو بعد دارد. تخصص یک بعد این موضوع است و این که فرد تجربه و مهارت کافی را داشته باشد، بعد دیگری است که باید به آن بها داده شود. بنابراین در زمان انتخاب درمانگر حتما به تحصیلات و منش ایشان دقت کافی داشته باشید تا مشکلی برای تان به وجود نیاید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید