مرجع روانشناسی و روان درمانی تهران

وبسایت دکتر پویش به عنوان مرجع روانشناسی و روان درمانی تهران عمل می کند. عزیزانی که در پی یافتن اطلاعات دقیق و اصولی درباره ی روانشناسان و روان درمانگران در تهران هستند می توانند از خدمات حرفه ای و تخصصی ما بهره مند شوند. مزیت چنین سایتی در این است که شما می توانید با خاطری آسوده اطلاعاتی را که در این زمینه نیاز دارید، به دست آورید.

جایگاه واقعی علم روانشناسی

علم روان شناسی جایگاه بسیار بالا و ویژه ای در زندگی انسان دارد به گونه ای که بدون داشتن شناخت کافی از خود و نوع تیپ شخصیتی مان، بدون داشتن آگاهی از توانمندی ها و نقاط ضعف مان نمی توانیم که به فرد موفقی تبدیل شویم. نمی توانیم بدانیم که دلیل شکست های پی در پی ما چه چیزی بوده است. نمی توانیم بدانیم که دلیل غرق شدن مان در کار چه بوده است.

می خواهم بگویم علم روان شناسی می تواند سائق های نیرومند روانی ما را که در تصمیم گیری های زندگی به کار می بندیم را برای ما بر ملا کند. در واقع باید بدانیم که در کشورهای غربی و پیشرفته به این علم بسیار بها داده می شود. اما در کشور ما شاید داشتن درمانگر به معنای مشکلات عدیده ای است که کسی نباید از آن باخبر شود!

مرجع روانشناسی و روان درمانی تهران
مرجع روانشناسی و روان درمانی تهران

شاخه های روانشناسی

دانش روان شناسی شاخه های متعددی دارد که به برخی از آن ها اشاره می کنیم: زیست روان شناسی، روانشناسی بالینی به معنای تشخیص و درمان افرادی که از داشتن حالات روانی خاص رنج می برند، روان شناسی شناختی که به نحوه ی تفکر و تصمیم گیری افراد می پردازد، روان شناسی جامعه که سلامت روانی جامعه را می سنجد، روان شناسی مقایسه ای که رفتارهای گونه های مختلف را با هم مقایسه می کند، روان شناسی مصرف کنندگان که به سائق های روانی در بازار می پردازد.

روانشناسی مشاوره، روان شناسی بین فرهنگی، روان شناسی توسعه ای، روان شناسی آموزشی و تحصیلی، روان شناسی مهندسی که به دنبال یافتن راه هایی برای بهبود عملکرد و توانایی های انسان از طریق ساخت تجهیزات، فناوری و محیط های کاری می گردد. روان شناسی محیط، روان شناسی قانونی که علم روان شناسی را در ارتباط با قانون می سنجد و بررسی می کند. روان شناسی سلامت که تمرکز آن روی فیزیولوژی، زیست شناسی و تاثیرات سلامتی و بیماری و میزان سلامت عمومی بدن روی روان افراد است. روان شناسان این حوزه کمک می کنند تا افراد با رسیدن به سلامتی بالاتر، به سلامت روانی بالاتر دست یابند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید