سه راهکار برای شادی بیشتر

177
سه راهکار برای شادی بیشتر
سه راهکار برای شادی بیشتر

سه راهکار برای شادی بیشتر

با سه راهکار برای شادی بیشتر در خدمت تان هستیم. همراهان گرامی وبسایت دکتر پویش، هدف از خلقت انسان این بوده است که در شادی و نعمت زندگی کند. گاهی برخی از افراد حواسشان به موضوعات و چالش های زندگی پرت می شود و به همین دلیل نمی توانند راز اصلی زندگی شان را دریابند. در این شرایط فراموش می کنند که برای شاد بودن زنده اند و این زندگی باید سرشار و لذت بخش باشد. می خواهیم سه راهکار برای شادی بیشتر را با هم مرور کنیم:

1. شناسایی لحظه های ناراحتی.  برای این که به طرز آگاهانه ای در راستای شادی بیشترتان بکوشید، اول از همه باید بدانید در کدام لحظه ها و در چه شرایطی ناراحتی به سراغ تان می آید. اتفاقات بد و منفی برای هر فردی می افتد. بهتر است این را به عنوان بخشی از زندگی قبول کنیم. اگر خبر بدی شنیده اید یا مرتکب اشتباهی شده اید، وانمود نکنید که خوشحال هستید. احساس ناراحتی را در خودتان شناسایی کرده و به خودتان بگویید: من به این دلیل ناراحت هستم. من الان احساس خوبی ندارم.

دقیقا در همان لحظه ای که به این پذیرش می رسید و از داشتن احساس ناراحتی فرار نمی کنید، خوشحالی به سراغ تان می آید! فقط کافی است به خودتان اجازه ی ناراحت بودن را بدهید و در برابر این احساس مقاومت نکنید. سپس برای رسیدن به شادی دنبال تفکری باشید که شما را ناراحت کرده است. چرا که هیچ اتفاق بیرون نمی تواند شما را ناراحت کند مگر این که شما باوری برای آن داشته باشید. کار کردن روی باورها و شناخت بیشتر از روندهای ذهنی تان خیلی زود حال شما را بهتر خواهد کرد.

سه راهکار برای شادی بیشتر
سه راهکار برای شادی بیشتر

2. دفتر تحلیل احساسی. یک دفتر داشته باشید و روندهای فکری، احساسات، تفکرات و باورهایتان را در آن بنویسید. اگر می خواهید به طرز اصولی تری این کار را انجام دهید، کتاب های فوق العاده ای در زمینه ی روانشناسی وجود دارد که می توانید مطالعه کنید. شما قرار نیست برای این که اتفاقات روزتان را آنالیز کنید، حتما یک نابغه باشید! این کار می تواند بسیار ساده باشد و البته منجر به بهتر شدن حالتان می شود. اگر نوشتن و نگه داشتن مطالب خاص منجر به ناراحتی تان می شود، می توانید هر روز برگه ی همان روز را جدا کنید و دور بیندازید.

3. به استرس های دنیای مدرن رو به رو شوید. زندگی استرسورهای زیادی دارد. و نمی توانید مطلقا از آن ها دور بمانید. استرس همیشه مضر نیست و ما می توانیم رویکردی را که به آن داریم تغییر دهیم.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید