تقویت مهارت های اجتماعی فرزندان

174
تقویت مهارت های اجتماعی فرزندان
تقویت مهارت های اجتماعی فرزندان

تقویت مهارت های اجتماعی فرزندان

به عنوان والدین آگاه احتمالا اهمیت زیادی برای تقویت مهارت های اجتماعی فرزندان قائل هستید. بچه ها به طور روزانه با چالش های زیادی در این دنیای مادی رو به رو می شوند. این که بتوانید مهارت های اجتماعی را در فرزندان ایجاد و حفظ کنید، منجر می شود بخش مهمی از موفقیت و شادی آن ها را تضمین کرده باشید. مطمئن باشید این که روی زندگی اجتماعی فرزندان سرمایه گذاری کنید، حتی از این که روی تحصیلات آکادمیک شان وقت بگذارید، ارزشمندتر و مهم تر است. آماده اید که مهارت های اجتماعی فرزندان تان را تقویت کنید؟ بسیار عالی، پس راه حل زیر را به کار ببرید:

اهمیت تماس چشمی برای تقویت مهارت های اجتماعی فرزندان

1. تشویق کنید که تماس چشمی خوبی برقرار کند. به آن ها بگویید وقتی با کسی حرف می زنند، بهتر است در راستای یک ارتباط موثر تر به چشمان آنها نگاه کنند. این کار باعث می شود بین طرفین اعتماد و اطمینان به وجود آید. بچه های کوچک تر لازم است روزانه تمرین داشته باشند تا به این مهم دست یابند. بازی هایی مثل مسابقه ی زل زدن را برگزار کنید. مثلا از او بخواهید در حالی که به چشمان تان نگاه می کند، برای تان داستان تعریف کند.

"<yoastmark

اهمیت شناخت احساسی

2. آموزش احساسی در راستای تقویت مهارت های اجتماعی کودکان و نوجوانان. به بچه ها بگویید حالات مختلف احساسی مانند شادی، خشم، عصبانی بودن، ناامیدی، هیجان، پلیدی، عجیب بودن، خستگی، وحشت، خطر و غیره را اجرا کنند و شما حدس بزنید که منظورشان کدام احساس بوده است. به این ترتیب هوش هیجانی فرزندتان افزایش می یابد و این دقیقا همان چیزی است که برای موفق شدن در رابطه های اجتماعی لازم است. این تمرین خیلی مفید است چون به بچه ها این امکان را می دهد که در موقعیت های اجتماعی گیج نشوند و به درستی احساسات طرف مقابل را تشخیص دهند.

3. آن ها را در موقعیت هایی قرار دهید که عملا با دیگران خصوصا به هم سن های خودشان ارتباط بگیرند. بچه ها باید بتوانند خودشان را بیان کنند، تعامل داشته باشند و به محرک های اجتماعی پاسخ دهند. نحوه ی سلام و احوالپرسی مناسب را به بچه ها آموزش دهید و اطمینان حاصل کنید می تواند به درستی اجرا کند.

4. یک کودک تنها نمی تواند تعاملگر خوب اجتماعی باشد. بنابر این سعی کنید بچه ها با انواع و اقسام افراد معاشرت داشته باشند و بتوانند مهارت های برخورد با انواع مختلف مردم را به دست آورند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید