بهترین مشاور روانشناسی آقا در تهران

203
بهترین مشاور روانشناسی آقا در تهران
بهترین مشاور روانشناسی آقا در تهران

بهترین مشاور روانشناسی آقا در تهران

برای آشنا شدن با بهترین مشاور روانشناسی آقا در تهران می توانید همراه دکترپویش باشید. در این وبسایت به معرفی و ارائه ی رزومه درمانگران خوب و مراکز درمانی روانشناسی پرداخته می شود. در بسیاری از شرایط لازم است آقایان درمانگر همجنس خود را داشته باشند که این یکی از اصول درمانی در شرایط خاص می باشد. همین موضوع برای درمانگران و درمانجویان زن هم صادق است. در هر صورت برای آشنایی با درمانگران صاحب صلاحیت می توانید مطالب دکتر پویش را دنبال کنید.

ترس کودکان از مدرسه و کمک گرفتن از بهترین مشاور روانشناسی آقا در تهران

خانواده ها به دلایل مختلفی از مشاورها و روانشناسان کمک می گیرند. یکی از این موضوعات، ترس فرزندان از مدرسه است. برخی از کودکان مصادف با آغاز سال های دبستان ترس شدیدی را تجربه می کنند. آن ها حتی ممکن است از مدرسه رفتن خودداری کنند. این ترس معمولا در کودکانی که قبلا پیش دبستانی نرفته بودند بسیار پررنگ تر است. علت این ترس می تواند دوری از شما باشد. شاید از دربان مدرسه، معلم یا یک همکلاسی مردم آزار می ترسد. حتی ممکن است از یک فرد غیرعادی که در راه مدرسه می بیند هراس داشته باشد. در کنار این ها ترس از عدم انجام تکالیف و بی کفایتی هم می تواند احساس ترس از مدرسه را در فرد بیدار کند.

بهترین مشاور روانشناسی آقا در تهران
بهترین مشاور روانشناسی آقا در تهران

توجه داشته باشید که به عنوان والدین مسئولیت کشف دلیل ترس بر عهده ی شما می باشد چون کودکان خردسال اغلب از توضیح دادن این که دقیقا چرا می ترسند ناتوان اند. آن ها دلیل ترس شان را اغلب نمی توانند به خوبی توضیح دهند. اگر ترس از مدرسه دیده شود، کودک احتمالا علائم بدنی نشان می دهد. مثلا تهوع و دل درد می گیرد. گریه و زاری می کند و گاهی حتی می تواند تب کند.

گاهی اوقات در سنین 11 یا 12 سالگی همزمان با سخت تر شدن درس ها، نفرت از مدرسه در کودک مشاهده می شود. کودک در این شرایط خود را قادر به ادامه ی مسیر نمی بیند و فکر می کند نمی تواند تکالیف اش را به درستی انجام دهد. این نفرت معمولا در کودکانی دیده می شود که خود را بالاتر از حدی که هستند می بینند و زمانی که احساس خطر می کنند و فکر می کنند قدرت و توانایی شان زیر سوال رفته است، از مدرسه زده می شوند و گاهی حتی حاضر نیستند به مدرسه بروند. این دلزدگی و افسردگی از مدرسه می تواند ادامه دار باشد و به همین دلیل باید درمان شود. گاهی اوقات تعویض مدرسه و کلاس اثر مشابهی دارد.

بیشتر بخوانید: مدیریت استرس

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید