برترین کلینیک های روانشناسی تهران

204
برترین کلینیک های روانشناسی تهران
برترین کلینیک های روانشناسی تهران

برترین کلینیک های روانشناسی تهران

برای آشنا شدن با برترین کلینیک های روانشناسی تهران می توانید مطالب وبسایت دکتر پویش را دنبال کنید. مردم به دلایل مختلفی به مشاور و روانشناس مراجعه می کنند. مثلا ممکن است والدین در راستای فرزندپروری بهتر بخواهند شیوه های مقابله با ترس کودک را یاد بگیرند. به این منظور هم می توانند از کتاب های خوب روانشناسی مراجعه کنند و هم می توانند از خدمات مشاوران و درمانگران بهره مند شوند.

مدیریت ترس در کودکان

یکی از روش های مقابله با ترس کودک روش پیشگیری است. یعنی اگر احتمال می دهید که ممکن است فرزندتان موقعیتی را ترسناک قلمداد کند، آمادگی های لازم را به او بدهید و از طریق مواجهه ی سالم و بازی، با ترس او مقابله کنید. مثلا اگر احتمال می دهید ممکن است از رعد و برق بترسد، در یک روز طوفانی او را بپوشانید و به بالکن یا حیاط بروید. به او بگویید قرار است در آسمان برقی را ببیند و صدای بلندی را بشنود. اگر حس می کنید قرار است از دندانپزشک بترسد، قبل از این که او را پیش دندانپزشک ببرید، با او دکتر بازی کنید و برخی از وسایل را به او معرفی کنید و سپس وانمود کنید از آن وسایل استفاده می کنید. به این روش، tell show do گفته می شود.

برترین کلینیک های روانشناسی تهران
برترین کلینیک های روانشناسی تهران

اگر قرار است کودک برای مدتی در بیمارستان بستری شود، او را از قبل آماده سازید، درباره ی چیزهایی که قرار است آنجا ببیند، صحبت کنید. توضیحات شما لازم است که ساده و بدون حاشیه باشد. مخصوصا حتما این نکته را رعایت کنید که به او نگویید در بیمارستان به او خوش خواهد گذشت، چون واقعیت ندارد.اگر قرار است مدتی در خانه نباشید حتما به کودکتان از قبل اطلاع دهید. برخی از مادران در چنین شرایطی یک روز به بهانه ی خرید کردن از خانه خارج می شوند و دیگر برنمی گردند! این نوع غیبت حتی اگر فقط چند روز باشد ضربه ی عاطفی شدیدی به کودک وارد خواهد کرد. و کودک را دچار ترس و دلهره ی دائمی خواهد کرد که حتی با برگشت مادر برطرف نخواهد شد.

کنترل ترس در والدین

اگر خودتان از چیزی می ترسید، همه ی تلاش تان را بکنید که کنترل خودتان را از دست ندهید و تا حد امکان شرایط را مدیریت نمایید چون ترس های شما به آسانی به کودک منتقل می شود. برترین کلینیک های روانشناسی تهران در وبسایت دکتر پویش معرفی می شوند و برای یافتن درمانگران صاحب صلاحیت می توانید از این وبسایت کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: مدیریت کودک مضطرب

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید