استرس بی کاری

176
استرس بی کاری
استرس بی کاری

استرس بی کاری

با این که استرس بی کاری و از دست دادن موقعیت شغلی می تواند بسیار استرس آور باشد، با این حال این قول را به شما می دهیم که راه ها و راهکارهایی برای مدیریت شرایط به وجود آمده وجود دارد. راه حل های زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید و دیگر بار کنترل اوضاع را به دست بگیرید. شما می توانید روحیه ی خود را حفظ کنید و دوباره حس زیبای هدفمندی را به زندگی تان بیاورید.

ممکن است مجبور شده باشید که بیکار شوید و یا در سنی پایین تر از معمول بازنشسته شوید. می توانیم بگوییم که از از دست دادن شغل می تواند یکی از استرس زا ترین تجربه های زندگی باشد. این اتفاق می افتد برای هر کسی بیفتد و اولین کاری که شما نیاز دارید انجام دهید این است که خودتان را مقصر یا گناهکار ندانید. جدا از مسائل و مشکلات مالی که به دنبال از دست دادن شغل به وجود می آید، خلق و خوی تان به شدت تحت تاثیر اتفاقی خواهد بود که به تازگی افتاده.

استرس بی کاری
استرس بی کاری

حتی ممکن است روابط تان تحت الشعاع قرار بگیرد و سلامت روان و احساسی شما تحت تاثیر باشد. مهم ترین نکته این است که اول از همه همیشه می توانید برای یک کار بهتر و با شرایط عالی اپلای کنید، می توانید برای مصاحبه های کاری بروید. می توانید از دوستان تان بخواهید که در صورت امکان شما را به شرکت خاصی مرتبط با حرفه ی شما معرفی تان کنند. می خواهم بگویم همان طور که قبلا کار پیدا کرده بودید، از این به بعد هم موقعیت های شغلی فراوانی خواهید داشت. برای همین اصلا ناراحتی نکنید.

مشاهده ی طبیعت

ما آدم ها عادت داریم که حتی برای دیدن وقت نداشته باشیم. وقتی به ما می گویند لحظه ای صبر کن و مثلا این سنجاقک سبز و طلایی را ببین یا نگاهی به آسمان آبی و زیبای بالای سرت بینداز، جواب منفی می دهیم و می گوییم من کار دارم! مهم است که در زندگی برای خودمان  برای مشاهده ی زیبایی های عالم آفرینش وقت بگذاریم. تا زمانی که کار جدید را پیدا کنید می توانید زمان بیشتری برای خود داشته باشید و از زندگی تان لذت ببرید.

سخن آخر

استرس بی کاری می تواند برای چند روز خلق و خوی شما را پایین بیاورد و نه بیشتر! شما اجازه ندارید ناراحتی خودتان را کش دار و طولانی کنید زیرا در این صورت شما هستید که افسرده بودن را انتخاب کرده اید. لحظه ی کار و کوشش فرا رسیده است. بلند شوید و کاری برای زندگی تان انجام دهید.

بیشتر بخوانید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید